Prečo je dôležité obstáť chvíľu svojho času pri šporáku? Preto lebo…

Prvá vec ktorá ma napadá je výber potravín ktoré chcem použiť v danom pokrme. Najlepší kuchár by si mal byť každý sám. Porciu aj kvalitu potravín máme pri varení v rukách práve my!

 

Je veľa možností ako sa najesť Fastfuj alebo jedlo na donášku,  prečo nie občas každého z nás za šteklí jazýček na nezdravé dobroty.  V súčasnej dobe však prichádza ak tu už dávno nie je fenomén opustenej kuchyne.  Ľudia si až moc zvykli na pohodlie, zodvihnem telefón pizza, bagetta, čína na cupitá až pred môj byt. Otvorím krabicu z ktorej sála tá neskutočná vôňa cesta syru a paradajkového základu no proste BOMBA! Tomu ver ale Kalorická! Potraviny sa delia na živé a neživé potraviny  je pravda že napríklad taká Pizza ti dodá množstvo kalórií = energie ale ďaleko zaostáva za čerstvou zeleninou, nesmaženom kuracom mäse, varených zemiakoch a iných jedlách ktorých najvätčší podiel netvoria nasýtené živočíšne tuky a sacharidy. Problém nastáva vtedy ak toto neživé jedlo teda jedlo z nedostatkom živín konzumujeme príliš často. Sme síce zasýtený ale po vitamínovej a minerálnej stránke trpíme podvýživou ktorá spôsobuje oslabenú imunitu, nesprávnu funkciu buniek a tým aj slabšiu regeneráciu, alergie, kožné problémy ako je suchá pleť, slabé vlasové vlákna , vypadávanie vlasov, strata vápnika spôsobí krehšie kosti a zuby,  rýchli vznik modrín a podliatin , ospalosť, malátnosť,  chudokrvnosť, fyzická slabosť aj toto sú príznaky podvýživy.

1838302_varenie-jedlo-hrniec-kuchyna-kucharka-crop

Čo preto urobiť? Jednoduchá rada priatelia postavte sa k šporáku skôr ako Vás donúti zodvihnúť telefón prázdny žalúdok. Urobte si z varenia zábavu, skúšajte kombinovať rôzne chute a farby, po pár vyskúšaných receptoch si začnete viac veriť a pridáte aj kúsok svojej originality. Že je Varenie zdĺhavé a nudné? V poriadku v tom prípade ste ešte nezažili výraz partnera ktorý sa ide zadusiť sústom pri tom ako Vám chce povedať „ tá kombinácia je neskutočná “ .

ZISTI VIAC O VÝŽIVOVOM PORADENSTVE OD SLOVAK HEALTH CLUB

Ak ste sa pre varenie predsa len nenadchli a trváte na argumente napr: „mám príliš málo času“ okej pouvažujte však nad skutočnosťou ako dlho bude bežať Váš motor bez oleja? Svet Buniek v našom organizme je neskutočne zaujímavý každý podnet má vplyv na neskutočne veľa následných reakcií a práve pri nedostatku akejkoľvek živiny prestávajú fungovať procesy v tele ktoré napomáhajú správnej funkcií organizmu. Varovné signáli často prehliadame alebo ich ani nepostrehneme.

Ďalšou alternatívou ako doplniť chýbajúci zdroj základných Vitamínou a Minerálou je užívanie doplnkov výživy vo forme koncentrátu lisovaného v tabletkách takúto prírodnú formu koncentrátov bez chemických prídavných látok Vám ponúka značka NUTRILITE svojou vstrebatelnosťou  ďaleko prekonáva chemických výrobcov keďže vstrebavosť chemických preparátov sa pohybuje  v hodnotách od 2 do 15% a vstrebavosť prírodných koncentrátov presahuje hranicu 70% čo je neuveriteľný rozdiel. Dôležité je aj zloženie samotného výrobku spoločnosť Nutrilite ponúka dve formy multivitamínou DAILY a DOUBLE X. DAILY  je multivitamín/multiminerál  na každodenné použitie. DOUBLE X je prípravok určený pri zvýšenej fyzickej aktivite, chorobe alebo stave keď si telo vyžaduje väčší príjem vitamínou a minerálou v prípravku DOUBLE X sa nachádzajú koncentráty vitamínou až z 23 druhou rastlín.

daily

double x

Poznámka na záver bielkoviny teda napríklad mäso ale aj živočíšny tuk fermentujú pri teplote nad 100 C a môžu vytvárať nebezpečné chemické väzby spôsobujúce mnoho závažných chorôb preto pri najbližšej návšteve reštaurácie zvážte výber rezňa medzi……

ABOUT THE AUTHOR

Som mladý chalan ktorého baví meniť život ludí k lepšiemu. Postup ktorý aplikujem na klientoch som najprv aplikoval na sebe.Som akreditovaný a certifikovaný výživový poradca - svoje vzdelanie som nadobudol v odlišných vzdelávacích organizáciach pre čo najširší zástup informácií. Pôsobím ako spoluautor knihy 107 neodolatelných smoothie receptov. - Zakladateľ Slovenského klubu zdravia.

Rastislav Bagita 

SLOVAK HEALTH CLUB

Tel. kontakt : 0917 236 108

IČO: 50300971

DIČ: 1081179363

Miesto podnikania :

Levice /Slovensko

Archív