Pleťový peeling..ktorý je najvhodnejší?

Dnešná téma bude o pleťových pílingoch.

Slovo „píling“ pochádza z angličtiny a znamená „šúpať“

Píling slúži na narušenie mechanických a chemických spojív medzi odumretými bunkami, čím uľahčí ich odstránenie z povrchu pokožky. Píling však nemá iba povrchový efekt, ale aj vnútorný. Bunky rohoviny a zárodočnej vrstvy dokážu spolu komunikovať. Keď rohovinu obrúsime, zárodočná vrstva okamžite dostane signál na produkciu nových buniek, čím sa regenerácia pokožky urýchľuje. Tento proces trvá u cca 20 ročnej pleti približne 28 dní, u staršej pleti aj 40 dní. Cieľom pílingu je teda urýchliť proces obnovy pleti na čo najkratšiu dobu, aby pleť vyzerala mlado, sviežo a na dotyk bola hebkejšia. Pílingom však dosiahneme aj stenšenie bariérovej schopnosti rohoviny, čím môže do pokožky preniknúť viac ultrafialových lúčov a škodlivín z prostredia. Doporučujem preto používať aj make up vhodný na Váš typ pleti s UV ochranou aspoň 15.

Pre aký píling sa rozhodnúť?

MECHANICKÝ PÍLING si bežne môžete kúpiť v drogériách alebo vyrobiť doma. Vyznačuje sa jemnými abrazívnymi čiastočkami s exfoliačným účinkom. Nezáleží ani tak na vôni a koenzistencii, ale na druhu a tvare brúsnych častíc. Vo väčšine prípadov sa stretávame s rozdrvenými jadrami ovocných plodov alebo doma pripravenými pílingami z namletých kôstok marhúľ, ovsených vločiek alebo šípok, ktoré vyzerajú pod mikroskopom ako mikročrepinky a sú pre pleť veľmi nebezpečné. Bezpečné sú pílingy s brúsnymi čiastočkami v tvare guličiek, ktoré pleť nepoškriabu a nespôsobia začervenanie a citlivosť pokožky. Mechanický  peeling v žiadnom prípade nepoužívajte v prípade aknóznej pleti.

CHEMICKÝ PÍLING nevedome používala už kráľovná Kleopatra, keď sa kúpala v mlieku z oslíc. Ten obsahuje kyselinu mliečnu, dnes známu ako AHA kyselinu. Pre malospotrebiteľov sú určené nízke koncentrácie AHA kyselín (alpha-hydroxy acids) alebo kyseliny salicylovej.

TCA peeling

AHA kyseliny sú prírodné kyseliny, z ktorých sa uplatnilo v kozmetike najmä týchto 5 druhov: Kyselina citrónová, vínna, mliečna a glykolová. V dnešnej dobe sa však do kozmetických prípravkov používajú aj syntetické formy. AHA kyseliny sa vyskytujú v peelingoch od 3% až do 70%. Prípravky s obsahom AHA kyselín, ktoré obsahujú iba 3%-5%, sú určené pre domáce použitie. 20 až 25% AHA kyseliny Vám smie aplikovaťlen špeciálne vyškolená kozmetička. Pílingy s koncentráciou 30-70% AHA  aplikujú iba dermatológovia!

Výhodou je odstránenie povrchových jaziev, pigmentových škvŕn, jemných liniek a vrások. Nevýhodou je však obrovská precitlivenosť pleti. Väčšina žien, ktoré tento zákrok u dermatológa absolvovali, museli svoju pleť chrániť pred slnečným žiarením vysokými UV faktormi no aj tak mali problémy neskôr s rozšírenou skrytou alebo viditeľnou pigmentáciou..

ZISTI VIAC O ANALÝZE PLETI OD SLOVAK HEALTH CLUB

BHA kyseliny sú reprezentované kyselinou salicylovou.

Zásadný rozdiel medzi AHA a BHA kyselinami je rozpustnosť. AHA kyseliny sú rozpustné vo vode, BHA v tukoch. Preto BHA ľahšie preniká do mastnej pokožky , ľahšie rozpúšťa komedóny a mílie a je výborná na aknóznu pleť. Má silné protizápalové účinky, dokonca je základom acylpyrínu.

Prírodná BHA sa získava z vŕbovej alebo brezovej kôry. Dráždi pokožku menej ako AHA, ale je viac zvyšuje citlivosť na slnečné žiarenie.

ENZYMATICKÝ PÍLING – Princípom je uvoľnenie medzibunkových spojov keratínových buniek a narušenie súdržnosti povrchovej časti rohoviny prírodnými enzýmami. Počas nánosu môže vyvolať pocity svrbenia, pálenia a následné začervenanie. To však neplatí pre Obnovujúci peeling z rady ARTISTRY Intensive skincare, ktorý sa svojimi schopnosťami vyrovná chemickým pílingom.

peeling-facial

Dermatológia sa vyvíja obrovským spôsobom a to, čo platilo pred 10 rokmi, dnes veru platiť nemusí. Napríklad mechanické peelingy už nahradili oveľa účinnejšie druhy peelingov na báze ovocných kyselín, najmodernejšou exfoliačnou technikou sú PEELINGY BEZ OBSAHU KYSELÍN, na enzymatickej báze.

ARTISTRY prináša aj pre najnáročnejšie klientky dokonalý obnovujúci enzymatický peeling, ktorý je šetrný k našej pleti a je SAMONEUTRALIZUJÚCI. Patrí do kolekcie INTENSIVE SKINCARE – dermatológia v domácom prostredí. Obsahuje exfoliant z hubového enzýmu Mucor Mihai, ktorý pôsobí len v odumretej vrstve pleti a napodobňuje činnosť pleti vlastného exfoliačného enzýmu. Funguje v harmonickej súčinnosti s pH hladinou pleti, sám od seba sa neutralizuje v PH 5.

ABOUT THE AUTHOR

O kráse pleti nerozhodujú občasné návštevy u kozmetičky a estetických chirurgov,ale to, ako sa o svoju pleť staráme každý deň. Už roky učím ženy a mužov, ako sa majú správne starať o svoju pleť a aby sa nebáli do svojej pleti investovať. Tvár a pekná pleť nás reprezentuje tak isto ako naše oblečenie a náš prejav. Často vidím ľudí ako investujú do super oblečenia, ale svojej pleti venujú minimum. Práve toto sa snažím meniť!

Rastislav Bagita 

SLOVAK HEALTH CLUB

Tel. kontakt : 0917 236 108

IČO: 50300971

DIČ: 1081179363

Miesto podnikania :

Levice /Slovensko

Archív