Pár TIPOV proti podkožnému tuku

Teploty nám stúpajú, ľudia sa odhaľujú a najčastejšou požiadavkou v tomto období,ktorú dostávam od svojich klientov je – SCHUDNÚŤ! Tak som sa rozhodol, že v dnešnom blogovom článku zhrniem zopár rád, ako môžete zhodiť zopár kíl.

Dnes teda poskytnem  6 rýchlych tipov, ktoré všeobecne odporúčam pokiaľ vám idem o vyformovanie postavy z cieľom úbytku podkožného tuku. Buď sa budú týkať stravy, alebo môžete obohatiť, prípadne upraviť váš tréningový plán. Samozrejme ako neustála opakuje a opakovať budem: základom je správna strava! Môžete trénovať koľko chcete, ale bez správneho stravovania zameraného na spaľovanie to nepôjde.

TIP č.1: Bežecké rýchlostné – intervalové behy

Ako bývalí atlét – šprintér (na 100 a 200 m), vám hneď môžem odporúčať zaradiť do vášho tréningového systému kardio v podobe rýchleho behu – šprintov, prípadne známi HIIT. Ako vieme, šprintom rozvíjame rýchle svalové vlákna a to spôsobuje nielen zlepšenie športovej výkonnosti a kondície, ale aj spaľovanie tuku. Skúste zo začiatku 1 až 2 šprintérske intervalové tréningy za týždeň oddelene od silového tréningu. V jednom z nich sa zamerajte na 400m úseky, ktoré budete opakovať v strednom tempe s malou pauzou. A v ďalšom tréningu skúste úseky 50m v maximálnej rýchlosti s dlhšou pauzou akú ste si dali pri 400m úsekoch. Odporúčam ešte počas tréningov merať pulzovú frekvenciu. Intervalové HIIT tréningy môžete realizovať napríklad aj na bežiacom páse, alebo dobrou pomôckou je aj švihadlo.

ZISTI VIAC O TRÉNINGOCH S TRÉNEROM OD SHC

TIP č.2: Viac – kĺbové cvičenia

Zapojte do vášho tréningu viac – kĺbové cvičenia, kde ste nutení zapojiť viac svalových partií naraz. Tieto cvičenia sú namáhavejšie, vyžadujú viac úsilia a námahy – tým pádom spaľujete viac kalórií. Jednoznačne pre mňa najviac odporúčané viac – kĺbové cvičenia sú drepy a výpady ( v rôznych prevedeniach), mŕtve ťahy, trh, premiestnenia… Dbajte však na bezpečnosť a HLAVNE správnu techniku.

TIP č.3: Skúste doplnok výživy CLA

13360

Kyselina konjugovaná – linoleová je mastná kyselina nachádzajúca sa v mliečnych výrobkoch a rôznych potravín z mäsa. Táto kyselina vám môže pomôcť v boji proti tuku, že sťaží ukladanie tuku z diéty a vy ho môže využiť ako palivo pre prácu svalov. Skúste 1 – 3 tbl CLA buď ráno na lačno, alebo pred tréningom.

TIP č.4: Aeróbna aktivita na lačno

Skúste začať deň akoukoľvek (beh, korčule, bicykel, veslovanie, steper…) aeróbnou aktivitou na lačno, kedy máte vyčerpaný glykogén. Vaše telo tak použije pre svalovú energiu práve tuky! Skúste 30 – 40 min 1-3x týždenne začať deň aeróbnou aktivitou ešte pred raňajkami a uvidíte, že sa nie len budete cítiť lepšie, ale spálite aj podkožný tuk.

TIP č.5: Super – série

Počas vášho silového tréningu skúste zapojiť aj viac supersérií. Neprerušovaná práca udržuje vysokú pulzovú frekvenciu a vy tak spálite viac kalórií.

TIP č.6: Kontrolujte si vo vašom jedálníčku množstvo cukru

Príliš veľa glukózy v tele prijatej z vysoko sacharidovej stravy môže vyhrotiť k inzulínovej reakcií, ktorá behom nejakého času zväčší tukové zásoby. Skúste si počítať kalórie prijaté v strave a skúste si lepšie dávkovať a rozmiestniť sacharidy (aj ich množstvo) do jedál v dni. Najlepším časom prijatia sacharidov je samozrejme ihneď po tréningu.

To by bolo zopár, ktoré určite odporúčam vyskúšať pokiaľ vám ide o chudnutie. Myslím si, že ak vyskúšate čo i len jeden z tipov, ktoré som vyššie uviedol určite nič nepokazíte a budete spokojní. Tak veľa šťastia vo vašom boji proti tuku!

ABOUT THE AUTHOR

Rastislav Bagita 

SLOVAK HEALTH CLUB

Tel. kontakt : 0917 236 108

IČO: 50300971

DIČ: 1081179363

Miesto podnikania :

Levice /Slovensko

Archív