Iontové nápoje ťa dokážu fakt osviežiť!

„Ak sa z teba lejú potu potoky robíš to správne!“

Nikdy však nezabúdaj dopĺňať tekutiny!

Keďže bol moj prvý kontakt s ionťákom skôr skeptický po vyskúšaní ma celkom milo prekvapil.

Osvieženie po každom napití bolo oveľa efektívnejšie ako pri čistej vode. Iontové nápoje sú však určené pre športovcov, ak si chodíte raz za čas zabehať určite po ionťáku nesiahajte. Ak však patríte medzi skupinu ludí ktorá pri cvičení „potí krv“ tak ste na správnom mieste a našli ste presne to čo hladáte!

ZISTI VIAC O VÝŽIVOVOM PORADENSTVE OD SLOVAK HEALTH CLUB

Ionťáky sa samozrejme rozdelujú do troch skupín:

Hypotonické iontové nápoje: Sú nápoje s malou hustotou látok pre doplnenie potrebných látok v tele pri fyzickej aktivite v týchto nápojoch je však majoritnou zložkou voda a preto sa aj lepšie vstrebávaju. Čím menšiu hustotu ma iontový nápoj tým lepšie sa vstrebáva do tela. Tieto nápoje sú určené pre športovcov ktorí behajú, plávajú, bicyklujú. Prevažné využitie majú pri vytrvalostných športoch.

 11028366_1076650735684937_6077682731542648375_nIzotonické iontové nápoje: Sú nápoje ktoré majú rovnakú hustotu doplňujúcich látok ako telo samotné tým pádom sa vstrebávajú pomalšie sú vhodné pri športoch ako Tenis, Squash alebo pri silových zataženiach ktoré netrvajú dlhšie ako hodinu. Napríklad aj Crossfit. Pri vätčšej silovej aktivite potrebuje telo dopĺnať viac Horčika, Vápnika, Draslíka a Sodíka. Tieto nápoje sa môžu používať aj vo fáze regenerácie.

Hypertonické iontové nápoje: Sú nápoje ktoré majú vyšší obsah telu potrebných látok a teda ja vyšiu hustotu týchto látok a preto sa vstrebávajú pomaly. Využívajú sa menej pri športových aktivitách a ich nadmerné pitie vám môže porušiť rovnováhu elektrolitov vo vašom tele a narušiť hranicu dehydratácie.

 

ABOUT THE AUTHOR

Som mladý chalan ktorého baví meniť život ludí k lepšiemu. Postup ktorý aplikujem na klientoch som najprv aplikoval na sebe.Som akreditovaný a certifikovaný výživový poradca - svoje vzdelanie som nadobudol v odlišných vzdelávacích organizáciach pre čo najširší zástup informácií. Pôsobím ako spoluautor knihy 107 neodolatelných smoothie receptov. - Zakladateľ Slovenského klubu zdravia.

Rastislav Bagita 

SLOVAK HEALTH CLUB

Tel. kontakt : 0917 236 108

IČO: 50300971

DIČ: 1081179363

Miesto podnikania :

Levice /Slovensko

Archív