Ako vítate prvú vrásku? Muži:“Och, ahoj!“, ženy:“No, zbohom“!

Ako vítate prvú vrásku? Muži:“Och, ahoj!“,  ženy:“No, zbohom“!

Prvé vrásky, vznikajú už v období puberty. Nie sú vidieť voľným okom, ale čakajú na príležitosť ako sa zviditeľniť! Toto zviditeľnenie nastáva u žien so suchou pleťou vo veku 20 až 25 rokov, s mastnou pleťou vo veku 25 až 30 rokov, u mužov neskôr. Takéto prvé vrásky sú predchodcovia mimických vrások, ktoré vznikajú opakovaným pohybom osemnástich tvárových svalov. Časom sa fixujú a stávajú sa hlbokým a trvalým estetickým nechceným objavom na tvári. Po mimických vráskach prichádzajú na pleť vrásky starnutia, ktoré nie sú také viditeľné a hlboké ako mimické, ale jemnejšie a početnejšie.

Vráska vzniká 15 rokov. Je to proces starnutia pleti, ktorý ale vieme ovplyvniť používaním kvalitnej kozmetiky a správnej starostlivosti.

Ako teda začína proces starnutia pleti? Prvým znakom je strata hydratácie, ktorú často ovplyvňuje aj prostredie, ktorému je pleť vystavená. Porušenou lipidovou bariérou stráca pleť ochranu pred úbytkom vlhkosti. Ďalším znakom je strata pružnosti a elasticity pleti. Kolagénové a elastínové vlákna sú porušené a znižuje sa aj množstvo kyseliny hyalurónovej Prejavy starnutia pokožky sa dajú našťastie poriadne oddialiť, musíme si však dať pozor na indikátory, ktoré podporujú starnutie pleti:

vrásky

 Fajčenie ničí v našom tele vitamín C ( 30-75 mg) , ktorý podporuje správnu funkciu kolagénu, elastínu v pokožke. Nedostatočný pitný režim sa okamžite odrazí na dehydratácii pokožky, ktorá doslova vädne a oveľa rýchlejšie starne. Nedostatkom spánku neprebieha dostatočná regenerácia buniek.

Nechránené, nadmerné opaľovanie ničí kolagénové a elastínové väzby, čím spôsobuje ochabnutie pleti, pigmentové škvrny, ktoré majú tendenciu zlievať sa do tmavých hnedých fľakov, ktoré esteticky vôbec nevyzerajú tak nevinne ako jemné „pehy“

ZISTI VIAC O ANALÝZE PLETI OD SLOVAK HEALTH CLUB

Dôsledkom klesajúcej hladiny hormónov v menopauze sa postupne znižuje aktivita buniek a zárodočné bunky pokožky začínajú degenerovať. Obsah kolagénu sa znižuje o 5% ročne a vrásočky sa menia na vrásky. Koža stále viac ochabuje, nevládze odolávať gravitácii, čím vznikajú statické vrásky – zreteľné prievisy na očných viečkach, lícach a brade. Počet takýchto vrások závisí od toho, ako sa staráme o pleť počas života…

Zlou životosprávou pôsobíme hlavne na vnútorné starnutie pleti.  Podvýživenou stravou trpí celé naše telo. Pokožka je najväčší orgán nášho tela a musíme sa o ňu starať aj z vnútra. Pokožka potrebuje antioxidanty, proteíny, vitamíny, minerály a stopové prvky zo stravy alebo doplnkov stravy, ak ich nie sme schopní dostať do tela bežnou stravou. Ženy po 30tke by mali pravidelne dopĺňať Q10 nielen v krémoch ale z doplnkov stravy. Je to energia pre bunky.

Zlou a nepravidelnou starostlivosťou si pleť ničíme sami.

Doprajte si kvalitnú kozmetiku. Síce Vás bude stáť trochu viac ako bežné krémy v obchodoch, ale účinky budete vidieť každý deň. Doporučujem starostlivosť z prestížnej rady ARTISTRY, ktorá Vás prekvapí svojim účinkom.

 

 

ABOUT THE AUTHOR

O kráse pleti nerozhodujú občasné návštevy u kozmetičky a estetických chirurgov,ale to, ako sa o svoju pleť staráme každý deň. Už roky učím ženy a mužov, ako sa majú správne starať o svoju pleť a aby sa nebáli do svojej pleti investovať. Tvár a pekná pleť nás reprezentuje tak isto ako naše oblečenie a náš prejav. Často vidím ľudí ako investujú do super oblečenia, ale svojej pleti venujú minimum. Práve toto sa snažím meniť!

Rastislav Bagita 

SLOVAK HEALTH CLUB

Tel. kontakt : 0917 236 108

IČO: 50300971

DIČ: 1081179363

Miesto podnikania :

Levice /Slovensko

Archív